hasan güventürk

Dr. Hasan GÜVENTÜRK

Danışman
Telefon: 0216 470 06 01 Email: info@pdevco.com.tr

Biyografi

Dr. Hasan Güventürk 1967 Adana doğumlu olup 1991 yılında Çukurova üniversitesi Tıp Fakültesini, 1998 yılında aynı üniversitenin Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Doktora programını bitirmiştir. 1991-2005 yılları arasında SSK Adana ve SSK İstanbul Eğitim Hastanelerinde hekim olarak çalışan Dr. Güventürk 2005 yılında Kadıköy Belediyesi Engelliler Merkezi başkanlığına getirilmiştir. Dr. Güventürk bu görevini yürütürken 2007 yılında Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Rehabilitasyon Merkezi’nin Genel Danışmanlığını yürütmüştür. Bu sürede bir çok AB projesinde proje koordinatörü, eğitim koordinatörü, uzman eğitmen ve danışman olarak görev almıştır.

Yürütülen Projeler;

  1. ENGELLİ AİLELERİ EĞİTİM VE BİLGİLENDİRME PROJESİ / EĞİTİM KOORDİNATÖRÜ/UZMAN EĞİTMEN (AB FİNANSMANLI)
  1. İNSANCA YAŞAM PROJESİ/ UZMAN (AB FİNANSMANLI)
  2. ENGELSİZ İŞ VE İSTİHDAM PROJESİ / EĞİTİM KOORDİNATÖRÜ/ (AB FİNANSMANLI)
  3. ENGELLİLERİN İSTİHDAMI İÇİN SOSYAL İŞ ATÖLYELERİ PROJESİ / PROJE KOORDİNATÖRÜ (OLOF PALME FOUND. FİNANSMANLI)
  4. KADIKÖY BELEDİYESİ MAHALLE EVİ PROJESİ /PROJE KOORDİNATÖRÜ
  5. ÖZGÜL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ YETİŞKİN EĞİTİMİ VE AB KOMİSYONU YOL HARİTASI PROJESİ / PARTNER (ULUSAL AJANS/GRUNDTVIG PROGRAMI)

       
Bunlarla birlikte Dr. Güventürk İsveç, Almanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan, İngiltere, Lüksemburg, ve Avusturya’da yaşlı ve engellilerin sosyal ihtiyaçlarına yönelik gerek STK gerekse resmi kurumlarla çalışmalarda bulunmuş ve 2016 yılında EDA (European Dyslexia Association) üyeliğine kabul edilmiştir.

Dr. Güventürk halen Avrupa Rehabilitasyon Merkezi, Amerikan Kültür Derneği AKD KIDS Şerifali Anaokulu ve Özel Bilim Dünyası Amerikan Koleji Kurucu ve Genel Koordinatörlüğü yanı sıra EÜSDER Eğitim Üretim ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Dünyada Çocuk Dergisi İmtiyaz Sahibi/Editör görevlerini yürütmektedir.